298288-2019 - ResultatSverige-Vänersborg: Diverse medicinktekniska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Regiongemensam upphandling provtagningsprodukter
Referensnummer: RS 2018-03533
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Provtagningsprodukter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141900 Blodlansetter, 33192500 Provrör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen