298307-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NGS-sequencing instrument
Referensnummer: V-2022-0151
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Purpose of procurement
KTH is seeking tenders for a NGS-sequencing instrument to extend current capacity.
In short, the following type of analyses and workflow must be supported:
Paired end sequencing
Amplification-free sequencing referring to steps before loading sample to sequencer
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen