298321-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Kontrastmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Röntgenkontrastmedel 2023 (ATC V08AA, V08AB och V08DA)
Referensnummer: RS220495
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33696800 Kontrastmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar rubricerat behov av röntgenkontrastmedel ATC-kod V08AA, V08AB och V08DA.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33696000 Reagens och kontrastmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen