298327-2022 - ResultatSverige-Luleå: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2022 Undersökningsutrustning för mottagningsverksamhet
Referensnummer: 22/70
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal på Undersökningsutrustning för mottagnings-verksamhet för leverans till Region Norrbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33112320 Dopplerutrustning, 33122000 Oftalmologisk utrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen