Huvudsaklig CPV-kod 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
olika hygienhjälpmedel såsom flyttbara hygienstolar, duschvagnar, toalettstolsförhöjningar, armstöd till toalett, skötbord, badstol, toalettsits med lyftanordning och hygiendyna trycksårsprevention