Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Säkerhetsdörrar
Referensnummer: 19-111
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44221200 Dörrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för löpande anskaffning av säkerhetsdörrar av olika slag (ex. stål/trä, för trapphus/loftgång etc.) indelade i olika anbudsområden enligt 1.5.2.
Det kommer vara möjligt för beställarna att beställa säkerhetsdörrar inklusive och exklusive montagearbete, detta kommer däremot fördelas över olika anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44221220 Branddörrar, 44421500 Armerade eller förstärkta dörrar, 44521110 Dörrlås, 45421131 Montering av dörrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen