Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Större Mark- och VA-arbeten
Referensnummer: KSF 2021/627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal med förnyad konkurrensutsättning som omfattar större mark- och VA-arbeten. Upphandlingen genomförs med ett selektivt förfarande i enlighet med LOU, 19 kap. 6 §
Upphandlingen avser Höörs kommun, Höörs Fastighet AB och Mittskåne Vatten (gemensam nämnd för Höörs kommun och Hörby kommun).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar, 45236000 Markanläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen