298459-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Drivmedel och smörjmedel Kalmar Hamn
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDrivmedel och smörjmedel Kalmar Hamn
BeskrivningKalmar Hamn AB avser att upphandla ett ramavtal för drivmedel och smörjmedel till maskiner inom hamnområdet samt till hamnens bogserbåt.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001