298534-2018 - ResultatSverige-Sundsvall: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Livsmedel
Referensnummer: UH-2016-204
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal på Livsmedel för succesiva avrop till Sundsvalls och Timrå kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Pris - huvudgrossist
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Pris - Tunnbröd
Del nr: 2
Pris - Kolsyrade drycker
Del nr: 3
Pris - Sylt
Del nr: 4
Pris - Fisk
Del nr: 5
Pris - Bär
Del nr: 6
Pris - Kött oberett
Del nr: 7
Upphandlingen omfattar ramavtal på Livsmedel för succesiva avrop till Sundsvallsoch Timrå kommuner.
Pris - Köttprodukter
Del nr: 8
Pris - Mejerivaror
Del nr: 9