298554-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Grundläggande omställnings- och kompetensstöd och yttrande
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGrundläggande omställnings- och kompetensstöd och yttrande
BeskrivningKammarkollegiet välkomnar leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av tjänster för grundläggande omställnings- och kompetensstöd samt yttrande till Centrala Studiestödsnämnden (CSN). Upphandlingen kommer att resultera i ett Ramavtal för den offentliga omställningsorganisationen vid Kammarkollegiet. Fem leverantörer kommer att antas enligt rangordning.
Intern identifierare2.7.5 - 4201-2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 85312300 Vägledning och rådgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000