Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avtal för elarbeten i Umeå
Referensnummer: 21/53
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontraktet omfattar Elarbeten avseende avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, tillsyn och skötsel samt mindre installationer och serviceåtgärder.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen