298567-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport rullande
Referensnummer: UC-2017-340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Undersökningsbrits, akutpatientbrits, bårtransportunderrede, infussionsställ
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33192000 Möbler för sjukvårdsändamål, 33192100 Sjukbäddar, 33192150 Behandlingsbritsar, 33192160 Bårar, 33192200 Bord för medicinska ändamål, 33192300 Möbler för medicinska ändamål, utom sängar och bord, 33192340 Möbler för operationssalar utom bord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen