Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och skötsel av Linköpings Sporthall
Referensnummer: UH-2019-194
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Linköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av drift och skötsel av Linköpings Sporthall. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com.
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 92610000 Drift av idrottsanläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen