Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för naturgrus och sand samt bergkrossade fraktioner
Referensnummer: ÅB 18.056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att säkerställa beställarens behov av naturgrus och sand samt bergkrossade fraktioner. Upphandlingen är uppdelad i 2 anbudsområden som leverantören fritt får lämna anbud på.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen