298577-2025 - Resultat
Sverige – Trädgårdstjänster – Teknisk förvaltningsentreprenad Utemiljö Huddinge sjukhusområde
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTeknisk förvaltningsentreprenad Utemiljö Huddinge sjukhusområde
BeskrivningEntreprenaden är en teknisk förvaltningsentreprenad som innefattar tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll samt vinterrenhållning av utemiljö samt närliggande tjänster för Huddinge sjukhusområdet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98007:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77313000 Parkskötsel, 77315000 Sådd, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 90640000 Renhållning och tömning av rännstenar, 90914000 Rengöring av bilparkeringar, 90918000 Rengöring av avfallsbehållare