298596-2020 - ÄndringSverige-Karlskoga: Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård- och omsorgsboende, Stråvägen
Referensnummer: 2019-039
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna entreprenad avser nybyggnation av ett vård- och omsorgsboende med totalt 80 platser i Karlskoga centralort. Entreprenaden kommer att genomföras som en totalentreprenad med samverkan som samverkansform (partnering), se vidare i upphandlingsdokumentationen.