298621-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll av gatubelysning – Vägbelysning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVägbelysning
BeskrivningBeställaren avser att upphandla underhåll, drift och felavhjälpning av beställarens belysningsbestånd inom delar av Kalmar kommuns landsbygd och mindre tätorter. Beståndet ska skötas på sådant sätt att avsedd funktion upprätthålls.
Intern identifierare2024-15
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50232100 Underhåll av gatubelysning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000