2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bemanning av chefer inom vården
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset inbjuder härmed till anbudsgivning för upphandling av ramavtal gällande bemanning av vårdnära chefer i första linjen (omvårdnadschef, sektionschef, enhetschef) och andra linjen (vårdenhetschef, verksamhetschef) inom omvårdnad och medicinska enheter inom samtliga teman och funktioner vilket även inkluderar medicinsk diagnostik och hälsoprofessioner.
Intern identifierare: K 2025-2503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kravspecifikation
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Intern identifierare: 1712969
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1683143
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsutvärdering
Intern identifierare: 1683160