See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skogstjänster
Beskrivning: Skogstjänster inklusive virkes/grotköp, vissa parktjänster samt ÅVC grot m.m. inom Lindesbergs kommun
Intern identifierare: KS-2025-00339
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1844311-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: DEL A
Beskrivning: Drivningstjänster och virkesleveranser
Intern identifierare: 1844312-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: DEL B
Beskrivning: Huggning och skotning med mindre maskiner
Intern identifierare: 1844313-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: DEL D
Beskrivning: Trädfällningar i svåra lägen
Intern identifierare: 1844314-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: DEL E
Beskrivning: Arboristtjänster
Intern identifierare: 1844315-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: DEL F
Beskrivning: Stubbfräsning i parkmark
Intern identifierare: 1844316-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: DEL C
Beskrivning: Huggning och skotning med häst
Intern identifierare: 1844317-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Del H
Beskrivning: Skogstjänster inklusive virkes/grotköp, vissa parktjänster samt ÅVC grot m.m. inom Lindesbergs kommun, samt även ÅVC grot i kommunerna Nora, Hällefors och Ljusnarsberg
Intern identifierare: 1844318-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Del G
Intern identifierare: 1844319-8