298685-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Databastjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av webbaserade rättsdatabaser
Referensnummer: 2022:8170
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72320000 Databastjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Skolinspektionen har behov av en eller flera webbaserade juridiska informationstjänster och/eller rättsdatabastjänster för att ge myndigheten tillgång till lättillgänglig och sammanhållen juridisk information.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48610000 Databassystem, 48614000 Datainsamlingssystem, 75230000 Rättstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen