298693-2018 - ÄndringSverige-Halmstad: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraokulära linser inklusive tillbehör
Referensnummer: DNRGS180143
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland avser upphandla intraokulära linser med tillbehör (vätskor, knivar samt kundanpassade set) till Ögonkliniken Hallands sjukhus Halmstad.