298707-2022 - ÄndringSverige-Göteborg: Godshanteringsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Material för lagerhållning av museisamlingar
Referensnummer: 0421/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44423300 Godshanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ersätter tidigare utannonserad och avbruten upphandling "Material för lagerhållning av museisamlingar, dnr 0116/22". Samlingar ska flyttas från befintliga magasin in i nya magasin. Material behövs då kopplat till packning, transport och förvaring.
Leverantörer kan välja att lämna anbud på ett eller flera delområden:
- Träpallar och tillbehör
- Hygienpallar och tillbehör
- Emballagematerial
- Papper- och förpackningsprodukter av museistandard
- Metallådor för glasplåtar