298710-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Konsultstöd Qlik
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultstöd Qlik
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom Qlik‑utveckling kopplat till individbaserad systematisk uppföljning (ISU) och forskningsrelaterade visualiseringsprojekt. Uppdraget omfattar utveckling, analys, datamodellering och visualisering av individdata inom socialtjänsten, i nära samarbete med forskare, analytiker och verksamhetsrepresentanter. Arbetet sker i en miljö där känsliga personuppgifter hanteras och där dataskydd, metodologisk noggrannhet och förståelse för socialtjänstens processer är centrala .
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129796:Lot:1