298711-2022 - ÄndringSverige-Karlstad: Katetrar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dränagekatetrar
Referensnummer: RS/211733
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141200 Katetrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar dränagekatetrar till Region Värmland inom följande områden:
Anbudsområde 1: Dränagekateter
Anbudsområde 2: Nefrostomidränagekateter
Anbudsområde 3: Introducer-/accesset
Anbudsområde 4: Punktionsnålar