See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Totalentreprenad i utökad samverkan/partnering för nybyggnation av flerbostadshus, Kinnaström 5
Beskrivning: Upphandlingen avser att finna en entreprenör som i nära samarbete med Beställaren genomför nybyggnation av flerbostadshus på fastigheten Kinnaström 5. Projektet genomförs som en samverkansentreprenad. Arkitekt är upphandlad genom tidigare tävling och bygghandlingar är framtagna. Målet är att tillsammans skapa ett projekt som ger mest möjliga bostadshus för investerad krona där fokus är hållbarhet under produktion, framtida nyttjande och även vid eventuell avetablering.
Intern identifierare: 23/211
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 45211341 Byggnation av lägenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Anbudsformulär