2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Prehospitala patientövervakningssystem (PPÖ)
Beskrivning: Upphandlingen omfattar Prehospitala patientövervakningssystem. Upphandlingen omfattar bland annat Leverans av 39 st övervakningsutrustningar/defibrillatorer, tillhörande system med mjukvara och licenser samt installation, intrimning och provdrift till fullt driftfärdigt skick. Option på ytterligare minst 15 st utrustningar.
Intern identifierare: RS231503
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33195000 Patientövervakningssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48180000 Medicinsk programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000