Vetlanda kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud avseende mattransporter av färdiglagad mat och övriga livsmedel till skolor, förskolor, äldreboenden, daglig verksamhet eller liknande verksamheter inom kommunen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter - Del 1 Skoldagar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Mattransporter - Del 2 Alla dagar
Del nr: 2