Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Confocal Microscope
Referensnummer: EUI 22 047
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38510000 Mikroskop
II.1.4.
Kort beskrivning
The University of Gothenburg intends to purchase a Confocal microscope that will be used for high resolution imaging of fixed samples like cultured cells and tissue sections in the daily operations at the Department of Biomedicine.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen