Huvudsaklig CPV-kod 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende Entreprenadbesiktningskonsulter, med följande kategorier: Bygg, El/tele/säkerhet, VVS, Styr och övervakning, Mark/anläggning, Brandlarm, Sprinkler, Transportsystem (hissar, rulltrappor, portar m.fl.) samt Tak/plåt och smide. Ramavtal tecknas med tre leverantörer enligt rangordningsprincipen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen