298875-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Oskarshamn: Järnhandelsartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal järnhandelsvaror till Oskarshamns kommun.
Referensnummer: U-085-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44316000 Järnhandelsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun inbjuder till att lämna anbud på järnhandelsvaror enligt BK04 Kategorierna: Beslag, Trädgård, Verktyg hand, Maskiner, Svets och lödutrustning, Verktyg. Hydralik och Pneumatik, Förnödenheter, Tillbehör maskinverktyg och Övriga kategorier i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42600000 Verktygsmaskiner, 42650000 Pneumatiska eller motordrivna handverktyg, 42662000 Svetsutrustning, 42670000 Delar och tillbehör till verktygsmaskiner, 44316400 Järnvaror, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen