298931-2022 - PlaneringSverige-Enköping: Trafikkontroll
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Trafikplaneringskonsulter
Referensnummer: 22/42
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63712700 Trafikkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI ang. priser, kompetens, organisation, mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71322500 Teknisk konstruktion av trafikanläggningar, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 79720000 Utredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI för trafikplaneringstjänster