298936-2025 - Resultat
Sverige – Apparatur för endoskopi och endokirurgi – Endoskopiutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelEndoskopiutrustning
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna ramavtal med samtliga kvalificerade leverantörer för att tillgodose Region Dalarnas behov av endoskopiutrustning. Upphandlingen är delad i 6 st. produktgrupper.
Intern identifierareRS2025/70
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000