Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dataskyddsombud
Referensnummer: KSN-2022-01471
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av Dataskyddsombud med tillhörande uppgifter och ansvar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72310000 Behandling av data, 72322000 Datahantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen