298953-2020 - ResultatSverige-Umeå: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Laboratoriekylar och laboratoriefrysar
Referensnummer: HSN 189-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västerbotten har behov av kylar och frysar för förvaring av humana prover, kemikalier och reagenser.
Denna upphandling omfattar:
1 Lågtemperaturfrysar
2 Blodkylar
3 Laboratoriekylar och laboratoriefrysar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
LÅGTEMPERATURFRYS
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
BLODKYL
Del nr: 2
LABORATORIEKYL OCH LABORATORIEFRYS
Del nr: 3