Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad boende för ensamkommande barn och ungdomar.
Referensnummer: UH-2016-24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser HVB verksamhet och stödboende med tillhörande individstöd för målgruppen ensamkommande barn och ungdomar i åldern 15 – 17 år i Timrå kommun. Lösningen innefattar även ungdomar i åldern 18 – 21 år med PUT.
Erbjuden verksamhet omfattar en sammanhållen boendekedja från ankomst och HVB-boende via stödboende till eget boende.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen