2. Förfarande
Förfarande
Titel: Datacenter- Nätverksprodukter
Beskrivning: Nätverksprodukter.. Ersätter tidigare avtal 202100025.för delområde 2. Avropande enheter är främst KSD - Infrastruktur & Säkerhet. Meddelandesystem som tidigare ingick kommer upphandlas separat. KSD - Samverkan och Säkerhet är avropande enhet. Område 3 Övrig radiobaserad infrastruktur avropas direkt från Kammarkollegiets avtal Rakel och radioutrustning
Intern identifierare: RS 2025-02929
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32420000 Nätutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32400000 Nät, 32422000 Nätkomponenter, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32560000 Fiberoptiska material, 50312300 Underhåll och reparation av datanätutrustning, 50330000 Underhåll av telekommunikationsutrustning, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72315100 Stödtjänster för datanät, 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000