298989-2019 - ÄndringSverige-Täby: Programvara för videokonferens
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mötes- och voteringssystem samt filmning av KF
Referensnummer: KS 2019/185-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48515000 Programvara för videokonferens
II.1.4.
Kort beskrivning
Täby kommun upphandlar Mötes- och voteringssystem samt filmning av KF. Upphandlingen omfattar i huvudsak möteshanteringssystem, teknisklösning för filmning av KF(system) samt playkanal. Upphandlingen omfattar inte hårdvara så som kameror, bildmixer osv.
Tjänsten kan offereras som en molntjänst eller en on prem lösning.