298992-2019 - ÄndringSverige-Hörby: Tvätt- och kemtvättstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Cirkulationstvätt
Referensnummer: 19/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser tvättjänster och distribution av förhyrt tvättgods så kallad cirkulationstvätt för personalkläder inom Vård och Omsorgsverksamheten. Vi beräknar att cirka 300 personer är i behov av personalkläder.