2. Förfarande
Förfarande
Titel: Levererat grus- och krossmaterial
Beskrivning: Upphandlingen avser Luleå kommuns samt Luleå Miljöresurs AB behov av levererat grus och krossmaterial.
Intern identifierare: KLF 2026/655
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast, 14212100 Bokad sten och grus, 14212110 Grus
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Upphandlingen avser Luleå kommuns samt Luleå Miljöresurs AB och Luleå Hamn AB behov av levererat grus och krossmaterial.
Intern identifierare: Levererat grus- och krossmaterial