299027-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av hissar – Hisservice och reparation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHisservice och reparation
BeskrivningUpphandlingen omfattar Beställarens behov av service, underhåll samt rutinmässiga kontroller/besiktningar för kommunens anläggningar.
Intern identifierare25/7
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 42419510 Hissdelar, 45313100 Hissinstallationer, 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000