2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stabsansvarig Projekt NDS
Beskrivning: Uppdraget avser konsultuppdrag som stabsansvarig inom projekt Norra Djurgårdsstaden. Projektets stabsansvarige ansvar för samordning av Norra Djurgårdsstadens stabsfunktioner. Det omfattar bland annat att hantera övergripande frågor avseende kvalitet, risk, tidsplanering, uppföljning och stödsystem i samverkan med Norra Djurgårdsstadens övriga bemanning för övergripande planering, hållbarhetsprofilering och genomförande. Omfattningen bedöms, av Beställaren, att uppgå till ca 75 - 100 % av en heltid. Uppdraget innebär ingen minsta garanterad volym.
Intern identifierare: E2026-01113
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Stabsansvarig Projekt NDS