299135-2024 - Resultat
Sverige – Rekryteringstjänster – Ramavtal bemanningstjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal bemanningstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar ramavtal avseende bemanningstjänster för tillfällig inhyrning av chaufförer och tjänstemän. Upphandlingen är uppdelad i 2 delar varav anbudsgivaren kan lämna anbud på en av delarna eller båda delarna.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelChaufförer
BeskrivningBeställarens behov av Chaufförer består i att komplettera den egna organisationen vid temporära vakanser samt täcka upp ledigheter.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96476:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelTjänstemän
BeskrivningBeställarens behov av tjänstemän består i att komplettera den egna organisationen vid temporära vakanser och tillfälliga arbetstoppar.
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96476:Lot:2