Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende städtjänster för Skola och Förskola Område 1:1, 1:2, 1:3, 1:7 samt 1:8
Referensnummer: FN 2022/00174-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende städtjänster för Skola och förskola i Västerås stad. Upphandlingen indelad i 5 avtalsområden. Begränsad tilldelning tillämpas, max två (2) avtalsområden kan en leverantör tilldelas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 145 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Ramavtal avseende städtjänster för Skola och Förskola område 1:1, 1:2, 1:3, 1:7 samt 1:8
Del nr: Avtalsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Enligt upphandlingsdokument och bilagor.