Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förare och skötsel av biblioteksbuss
Referensnummer: KUN 20022/0095 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för Förare och skötsel av Biblioteksbuss
i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 60000000 Transporter (utom avfallstransport), 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för perioden 2022-12-01– 2024-11-30 med möjlighet för Köparen att förlänga avtalstiden två (2) år, med ett (1) år i taget.
Angivet startdatum är preliminär och kan komma att justeras. Om preliminär avtalsstart justeras kommer avtalsslut ändras i samma mån.