2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitala enheter med tillhörande tjänster
Beskrivning: Upphandlingen omfattar datorer, surfplattor, mobiltelefoner, skärmar, dockor m.fl. tillbehör samt tillhörande tjänster.
Intern identifierare: 21/127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213300 Stationär dator, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör, 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32250000 Mobiltelefoner, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning, 51600000 Installation av datorer och kontorsutrustning, 72500000 Datortjänster, 72600000 Datorstöd och rådgivningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000