Huvudsaklig CPV-kod 34223000 Släp- och påhängsvagnar
II.1.4.
Kort beskrivning
FMV skall anskaffa sex stycken transport och hanteringssystem till Krigsbro 8 som ingår i Brobandvagn 120. Varje system består av en dragbil och en specialtrailer för transport och hantering av två 14m Kb 8 och en 26m Kb 8 inklusive reservdelar och dokumentation. Denna upphandling avser trailerdelen.