299274-2025 - Resultat
Sverige – Sjukhustjänster – Läkemedelsleveranser
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedelsleveranser
BeskrivningDenna upphandling avser läkemedelsleveranser, en tjänst som omfattar distribution av varor till samtliga av regionens drivna vård- och tandvårdsinrättningar. Avtalslängden är 24 månader med option för regionen om förlängning maximalt tolv (12) + tolv (12) månader.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85111000 Sjukhustjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102314:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 85149000 Farmaceutiska tjänster