Uppdraget omfattar generalkonsult/projekteringsledare för projektering av:
• Ramhandlingar för totalentreprenad för nybyggnad av en fristående utrymningshiss.
Generalkonsult/projekteringsledare ansvarar för och samordnar funktioner, teknik, ekonomi och handlingar samt leder projekteringen under hela projekteringstiden med berörda konsulter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen