Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Inköpscentral
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraft
Referensnummer: 22/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31682510 Reservkraftssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar reservkraftssystem och reservkraftsaggregat samt tillbehör, exempelvis UPS med mera. Även kringliggande tjänster såsom installation, underhåll och service ingår delvis.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31682500 Reservelektricitetsaggregat, 31682530 Reservkraftstillförsel, 45315300 Anläggningar för elförsörjning, 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen