299299-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Deponi Lumire
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDeponi Lumire
BeskrivningSyftet med denna upphandling är att tillgodose beställarens specifika behov av ansvarsfull och effektiv mottagning av deponiavfall och asbest. Den totala mängden förväntas uppgå till 1800 års-ton, med en differens på ±20 % för deponi. och 100 års-ton för asbest, med en differens på ±20 % Detta angivna värde ska betraktas som en riktlinje och inte som ett absolut garanterat inköpsvärde. Detaljer kring det specifika behovet och omfattningen av uppgiften finns beskrivet i detaljer i Kravspecifikationen. Vi uppmanar dig att noggrant studera dessa detaljer för att kunna leverera en anpassad och optimal lösning. Beställaren avser att ingå ett ramavtal med en (1) leverantören, vilket skapar en långsiktig och ömsesidigt gynnsam relation. Anbud förväntas omfatta hela uppgiftens omfattning, och vi ser fram emot att ta emot ditt engagerade och genomtänkta bidrag. Tillsammans kan vi forma en framtid med ansvar, kvalitet och hållbarhet.
Intern identifierareKLF 2024/1027
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDeponi Lumire